Лемонграс

Лемонграс

Лемонграс - багаторічна трав'яниста рослина родини злакових. Головними хімічними компонентами лемонграса є гераніол і централь, що містяться в ефірній олії  цієї рослини. Ці речовини вважаються природними антисептиками, вони мають протизапальні властивості та стимулюють процеси епітелізації. До складу лимонного сорго також входять кілька жирних кислот (мирцен, лімонен, метілгептенол), вітаміни групи В, С, нікотинова кислота, а також ряд необхідних нашому організму мікроелементів: залізо, цинк, мідь, селен, кальцій і фосфор, натрій і калій.

Лемонграс, завдяки своєму різноманітному хімічному складу, має протимікробну, антисептичну, бактерицидну, загоювальну і фунгіцидну дію. Він ефективний при грибкових ураженнях шкіри, паразитарних дерматитах і корості, а також при грибкових захворюваннях нігтів. Ця рослина стимулює кровообіг і лімфоток, зміцнює стінки судин, підвищує витривалість зв'язкового і м'язового апарату, підвищує лактацію.

Головними хімічними компонентами лемонграса є гераніол і централь, що містяться в ефірному маслі цієї рослини. Ці речовини вважаються природними антисептиками, вони мають протизапальні властивості та стимулюють процеси епітелізації.

У народній медицині лемонграс застосовують як седативний засіб. Лимонне сорго ефективне при грибкових ураженнях шкіри, паразитарних дерматитах, а також при грибкових захворюваннях нігтів. На основі витяжки зі стебел лемонграсу виготовляють ліки для лікування синуситів, гайморитів, фронтитів, засоби для підвищення ефективності обмінних процесів і засоби для боротьби з варикозним розширенням вен.

Лемонграс є природним антидепресантом. Він знімає втому, освіжає, піднімає життєвий тонус. Рослина сприяє концентрації уваги, активізації розумової активності, здатності до запам'ятовування, підвищує працездатність. Ефірна олія лемонграсу є відмінним засобом для догляду за жирною і пористою шкірою. Таке масло може точково використовуватися при локальних запаленнях шкіри, вуграх. Вона звужує розширені пори і надає шкірі еластичність і пружність, а також зменшує сальність та жирність волосся.
Назад до списку