Олія лаванди

Олія лаванди

Ефірна олія лаванди - це легка, безбарвна або жовто-зелена рідина, основною частиною якої є складні ефіри спирту L-ліналоола і кислот (оцтової, масляної, валеріанової та капронової). Крім того, в олії виявлено каріофіллен, гераніол, лавандіол, борнеол та ін. Ефірну олію лаванди отримують шляхом водно-парової дистиляції зі свіжих суцвіть і стебел напівчагарника лаванди лікарської, відомої також під такими назвами, як лаванда справжня, вузьколиста або звичайна. Ефірна олія лаванди має широкий спектр корисних дій. Завдяки відмінній лімфодренажній дії, масло лаванди покращує мікроциркуляцію крові, стимулює роботу серцево-судинної системи і мозковий кровообіг.

Ефірна олія лаванди є сильним антисептичним, бактерицидним і регенеруючим засобом, тому використовується для швидкого загоєння ран, знищення хвороботворних мікробів, розсмоктування рубців і шкірних ущільнень. Клінічні дані підтверджують сильні заспокійливі й тонізуючі властивості лавандової олії.

Лавандова олія - ​​просто знахідка для тих, у кого жирна і схильна до запалень шкіра. Вона ефективна при фурункулах, вугровій висипці, випаданні волосся, лупи і навіть при сонячних опіках.

Ефірна олія лаванди - прекрасний засіб для знезараження і дезодорації повітря в приміщеннях, а також ароматизації білизни. Його застосовують і в якості репеленту.

Назад до списку