Ромашка

Ромашка

Ромашка - ніжна квітка, особливо цінується медиками і косметологами. Цілющі властивості ромашки були добре відомі з найдавніших часів, причому, завдяки м'якій дії, препарати на її основі чудово підходять не тільки для дорослих, а й для найменших діточок. Ромашка містить ефірні масла, слизу і смоли, каротиноїди, кумарини, органічні кислоти, флавоноїди, глікозиди, фітостерини, тритерпенові спирти, холін, а також вітаміни В1, В2 і каротин.

Корисні властивості ромашки можливі завдяки її дивовижному складу, який об'єднує в собі цілий комплекс хімічних елементів, які роблять її чудодійною квіткою. До її складу входять біологічні кислоти: ізовалеріанова кислота і ноілова кислота. Флавоніди - лютеолін, кверцитин і аігенін, які у величезній кількості перебувають в квітках ромашки, наділяють її антибактеріальними властивостями. Увесь цей комплекс унікальних хімічних елементів утворює могутній противірусний і протимікробний засіб.

Ромашка має сильну бактерицидну, протизапальну та заспокійливу дію, а також стимулює кровообіг. Ці властивості зробили ромашку незамінним засобом при лікуванні різних запальних процесів, починаючи від роздратування шкіри і закінчуючи екземою. Препарати на основі ромашки рекомендують використовувати для лікування ослабленого волосся, догляду за проблемною, сухою і чутливою шкірою. Вони прекрасно підходять для щоденного догляду за ніжною шкірою немовлят. Ефективно використовується ромашка для новонароджених під час купання при пітнику, діатезі, попрілості. Корисно додавати відвар ромашки у ванночку для купання малюка - це заспокоїть його, поліпшить сон. До складу ромашки входить достатня кількість речовин, що сприятливо впливають також на шкіру і волосся дитини.

Назад до списку