Глід

Глід

Глід або шипшина сприятливо впливає на серцево-судинну систему, має спазмолітичну дію, покращує кровообіг, розширює судини, покращує еластичність стінок кровоносних судин, добре впливає на рівень венозного тиску. У шипшині міститься величезна кількість корисних властивостей. У плодах рослини є безліч кислот: лимонна, яблучна, виннокамена, категусова, аскорбінова та інші органічні кислоти. Також присутні такі цінні речовини: каротин, холін, крохмаль, глікозиди, фруктоза, фітостеріди, дубильні речовини, сапоніни, флавоноїди та ін. У плодовому насінні виявлено такі корисні речовини, як: амигдалин, ефірне мало, в суцвіттях - безліч кислот: кратегусова, кавова, хлорогенна та інші, гіперозид.

Глід - чудовий фітонцид, він покращує живлення шкіри, стимулює її. Витяжка з квітів і ягід цієї рослини містить цінні властивості для шкіри, має заспокійливу дію, також освіжає колір шкіри і охолоджує її.

Глід активізує обмінні процеси, покращує приплив крові в клітинах шкіри. Крем з витяжкою глоду розгладжує дрібні зморшки, живить, відновлює, тонізує шкіру, робить її більш пружною. Екстракт глоду сприяє відновленню шкіри після тривалого перебування на сонці. Також відомо, що витяжка квіток глоду застосовується в створенні лікувальних шампунів для волосся.

Екстракт плодів, листя або квітів глоду надає приблизно однакову дію, насамперед, тонізуючу, освіжаючу, антиоксидантну. Екстракт глоду стимулює процеси відновлення клітин і природного зволоження, нейтралізуючи шкідливу дію навколишнього середовища, володіє розслаблюючим ефектом, знімає екологічний стрес, сприяє збагаченню шкіри киснем. Деякі дослідження показують, що глід не тільки має м'який в'язким ефект, але і може забезпечити деяке полегшення симптомів при жирній себореї, вугровій хворобі та інших запальних захворювань шкіри.

Крім цього, екстракт глоду має виражені заспокійливі властивості, поліпшує кровообіг в шкірі, знімає чутливість, знімає роздратування і свербіння. Специфічна терпкість плодів глоду говорить про те, що вони здійснюють сильну стягуючу дію.

Допомагає глід і при більш серйозних дерматологічних проблемах. Зміст великої кількості антиоксидантів у складі ягід цієї рослини робить їх корисним засобом для місцевого нанесення на шкіру - особливо вони допомагають при опіках, виразках. Деякі з органічних сполук мають протизапальний ефект і добре підходять для зменшення свербежу при загоєнні ран або від інших захворювань шкіри, таких як екзема і псоріаз.

Назад до списку