Череда

Череда

Трава череди має протизапальну, протиалергічну дію, є кровоочисним засобом завдяки наявності великої кількості біологічно активних речовин, тому широко застосовується при шкірних захворюваннях, різних формах діатезу, що супроводжуються висипом алергічного характеру (особливо у дітей), фурункульозі. Нею лікують нейродерміти, екземи, псоріаз, себорею голови (лупа).

Листя і квітки череди містять каротин, вітамін С, ефірні масла і дубильні речовини. Завдяки флавоноїдам і полісахаридам, має потужну антимікробну, протизапальну і антиалергенну дію. Дуже важлива череда і при лікуванні шкірних захворювань. Її екстракт (будь то відвар, крем або мазь) є відмінним профілактичним і лікувальним засобом при екземі, дерматитах, вуграх.

Череда є чудовим засобом і для волосся, ефективно впливає на його здоров'я і зовнішній вигляд. Дуже часто її використовують саме для зміцнення волосся, оскільки до складу цієї рослини входить кератонін, який надає локонам силу і блиск. Особливо ефективно використувати відвар із череди, коли волосся погано росте або дуже сильно піддається постійному впливу феном чи плойкою. Крім цього, череда усуває подразнення на шкірі голови і нормалізує секрецію сальних залоз, тим самим усуваючи жирний блиск.

Череду використовують також у виробництві лікувальної косметики, яка застосовується при різноманітних дерматологічних захворюваннях, переважно алергічної природи. Екстракт череди надає і фотопротекторну дію - захищає від шкідливого ​​впливу ультрафіолету, допомагає знизити пітливість.

Назад до списку