Ехінацея

Ехінацея

Ехінацея є багаторічною невисокою рослиною з коротким, що має безліч тонких коренів, кореневищем.

Ехінацея має корисні властивості, що допомагають при лікуванні різноманітних захворювань. За допомогою ехінацеї підвищують імунітет. Рослина має також і противірусні властивості: вона не дає розмножуватися кокковим інфекціям, шкідливим бактеріям і вірусам. Ехінацею використовують при герпесі, грипі і кишкових інфекціях. Цю рослину часто застосовують як засіб, який чинить протизапальну дію. Ехінацея має здатність загоювати важкі рани, виразки та екземи.

Властивості ехінацеї - підвищувати імунітет - викликані наявністю великої кількості біологічно активних речовин в її складі. Це ефірні масла, полісахариди, смоли, глікозиди, сапоніни, органічні кислоти, фітостерини, дубильні речовини, алкалоїди, фенольні кислоти, поліени. В коренях ехінацеї знайдена речовина бетаїн, здатна попереджати розвиток інсульту та інфаркту.

У результаті недавніх досліджень було виявлено, що в ехінацеї є речовини, які блокують фермент гіалуронідаза і захищають від руйнування гіалуронову кислоту. Це надзвичайно важливо для збереження нормального водного балансу шкіри і захисту її від хвороботворних мікробів. До того ж препарати ехінацеї гіпоалергенні. Вони не викликають роздратування шкіри.

Креми для обличчя, до складу яких входить екстракт ехінацеї, підсилюють імунні здатності шкіри. У результаті їх застосування збільшується утворення колагену, еластину і білкових волокон, які є «арматурою» шкіри. Екстракт ехінацеї регенерує тканини, зберігає шкіру від лущення і зневоднення, стимулює лімфатичну систему, прискорюючи виведення токсинів і шлаків. Ехінацею включають до складу засобів «сонячної косметики». Вона дуже ефективна при опіках і до того ж захищає шкіру від ультрафіолету. Креми, які містять ехінацею і молочну сироватку, прекрасно вбираються в шкіру і не залишають жирного блиску.

Наявність вітамінів і мінералів в ехінацеї живлять шкіру, а також підсилюють її захисні властивості. Останнє можливо завдяки вітаміну Е, що міститься в рослині. Вітамін Е - сильний антиоксидант, що захищає нашу шкіру від вільних радикалів. А вітамін С, який знаходиться в ехінацеї у великій кількості, освітлює шкіру (особливо це актуально для власниць «веснянок» і темних кіл під очима) і виступає натуральним консервантом кремів.

Назад до списку