Гамамеліс

Гамамеліс

Гамамеліс - рід листопадних чагарників сімейства Гамамелісові. При зовнішньому застосуванні гамамеліс прискорює загоєння, знімає запалення і набряки, захищає від інфекцій. Екстрактом цієї рослини лікують надто жирну або обвітрену шкіру, укуси комах, сонячні опіки, екзему, варикозне розширення вен, вугри, інфекційні захворювання порожнини рота і горла. Він має дуже сильні антибактеріальні та протигрибкові властивості, ефективний проти будь-яких запальних процесів, незамінний при акне, гнійничкових висипаннях будь-якого походження, травматичних ушкодженнях шкіри, дерматитах. Гамамелісу властиві антиоксидантні функції, він захищає шкіру від УФ-випромінювання, заспокоює і прискорює загоєння шкіри після сонячних опіків, стимулює затягування тріщин і подряпин на шкірі.

Листя рослини містять таніни і флавоноїди. Ці компоненти мають протизапальну і антибактеріальну дію на шкіру. Гамамеліс пом'якшує шкірний покрив, звужує розширені пори, запобігає запаленню та висипанню. Його вводять до складу косметики для проблемної, жирної шкіри, схильної до подразнень і запалень. Екстракти і гідролати Hamamelis Virginiana успішно застосовують для лікування підліткових вугрів, темних кіл під очима.

Завдяки тому, що гамамеліс здатний зупиняти кров, його вводять до складу лосьйонів і кремів після гоління. Компоненти рослини сприяють швидкому загоєнню дрібних ранок. Гамамеліс додають в засоби після засмаги, він запобігає лущенню шкіри після надмірного опромінення ультрафіолетовими променями, зменшує роздратування, загоює пошкоджені шари дерми.

Відома здатність гамамелісу також зменшувати попрілості у грудних дітей, знижувати роздратування після укусів комах і при алергічних дерматитах.
Назад до списку