Мильний горіх

Мильний горіх

Мильний горіх - надзвичайно цінна лікарська рослина, поширена в тропічних і субтропічних регіонах Азії. Зростає вона у вигляді дерева, плоди якого - мильні горіхи (невеликі ягоди з одним або трьома насінням) - мають властивості справжнього природного мила. Рослина має антибактеріальну та протизапальну дію. Добре відома своїми миючими властивостями. Плоди –  мильні горіхи –  утворюють багату природну мильну піну, що дозволяє використовувати їх як засіб для миття волосся, прання білизни, очищення різноманітних поверхонь. В Індії, наприклад, їх використовують ювеліри для відновлення яскравості тьмяним прикрасам із золота, срібла та інших дорогоцінних металів.

Головний секрет цієї рослини – це сапоніни –  природні піноутворювачі, які легко розпадаються в навколишньому середовищі, не завдаючи йому шкоди. Саме вони розчиняють жир, проникають у волокна одягу, швидко і без особливих зусиль усуваючи бруд. Ось чому мильний горіх є надійним помічником на кухні кожної господині.

Варто додати, що плоди мильного горіха мають також велику лікарську цінність. Ця рослина активно використовується в традиційній медицині для лікування різних хвороб: болі в суглобах, ревматизмі, подагрі, при епілепсії, екземі, надмірному слиновиділенні, при лікуванні карієсу зубів, герпесу, артриту, застуди і багатьох інших захворюваннях. Завдяки цілющим властивостям мильного горіха, ви не будете відчувати сухості і роздратування шкіри, а навпаки - відчуєте приємний пом'якшувальний ефект.

Назад до списку